Vandalproof IP камера Ден/Ноќ (DS-2CD7153-E)

Home > системи > Видео Надзор > Камери > Vandalproof IP камера Ден/Ноќ (DS-2CD7153-E)

Vandalproof IP камера Ден/Ноќ (DS-2CD7153-E)

Мини куполна Мегапикселна колор Vandalproof IP камера Ден/Ноќ

Опис

Мини куполна Мегапикселна колор Vandalproof IP камера Ден/Ноќ:

– IP66 заштита
– 2.0 Мегапиксели UXGA (1600×1200@12,5 кад/сек)
– 1/3” Progressive scan CMOS сензор
– осетливост на светлина 0.1Lux@F1.2(B/W)
– вграден фиксен објектив 4мм (опциски 2,8мм, 6мм, 8мм)
– софтверска Day/Night функција
– H.264/MJPEG dual stream компресија со регулирање на мрежниот проток (32kbps ~ 16Mbps)
– подесување по 3-оски
– поддржува NAS и ISCSI
– е-PTZ функција за дигитален zoom
– протоколи TCP/IP, HTTP, DHCP, DNS, RTP/RTCP, PPPoE
– 12Vdc/PoE

Сите права се задржани ЕСКОН-ИНЖЕНЕРИНГ