Ден/ноќ IP камера (DS-2CD853F-E)

Home > системи > Видео Надзор > Камери > Ден/ноќ IP камера (DS-2CD853F-E)

Ден/ноќ IP камера (DS-2CD853F-E)

IP камера Ден/Ноќ 2.0 Мегапиксели

Опис

Мегапикселна IP камера Ден/Ноќ
– 2.0 Мегапиксели UXGA (1600×1200@12,5 кад/сек)
– 1/3” Progressive CMOS сензор
– DC auto-iris
– осетливост на светлина 0.01Lux@(B/W)
– механичен IR Cut филтер
– H.264/MJPEG dual stream компресија со регулирање на мрежниот проток (32kbps ~ 16Mbps)
– 1 аудио влез и 1 аудио излез
– 1 алармен влез/алармен излез
– слот за SD/SDHC карта до 32GB за локален запис
– е-PTZ функција за дигитален zoom
– протоколи TCP/IP, HTTP, DHCP, DNS , RTP/RTCP, PPPoE
– 12Vdc/PoE

Сите права се задржани ЕСКОН-ИНЖЕНЕРИНГ