Ден/ноќ IP камера (DS-2CD8153F-EW)

Home > системи > Видео Надзор > Камери > Ден/ноќ IP камера (DS-2CD8153F-EW)

Ден/ноќ IP камера (DS-2CD8153F-EW)

Компактна безжична IP камера Ден/Ноќ 2.0 Мегапиксели

Опис

Компактна безжична IP камера Ден/Ноќ
– резолуција 2.0 Мегапиксели UXGA (1600×1200@12,5 кад/сек, 1280×720@25 кад/сек)
– 1/3” Sony Progressive Scan CMOS сензор
– објектив f=4 мм.
– чувствителност на светлина 0.5Lux@F1.2
– H.264/MJPEG dual stream компресија со регулиран обем на генериранпренос (32K ~ 8M)
– вграден микрофон и звучник
– вградена детекција на движење
– слот за mini SD карта
– 12Vdc/PoE

 

Сите права се задржани ЕСКОН-ИНЖЕНЕРИНГ